Powered By Blogger

czwartek, 3 grudnia 2015

od KANAPOWCA do SPORTOWCA



Planujesz zacząć ćwiczenia? Jesteś na samym początku swojej drogi do regularnego uprawiania sportów? Chcesz, planujesz, rozważasz?

 NIE MA NAD CZYM! DO DZIEŁA!!!

10  drobnych rad, jak zmienić trening w zdrowe przyzwyczajenie.

1. Realny cel

Wyznacz realny cel by zacząć. 

Plan: trening 3 razy w tygodniu po 20 minut. 

To rozsądny plan dla kogoś, kto dawno nie wstawał z fotela a planuje zmiany w swoim życiu Prowadź notatki, kiedy trenujesz i staraj się realizować swój plan. Powoli podnoś poprzeczkę. Ale pamiętaj nie przeciążaj się. Wszystko z głową i umiarem.

2. Plan

Wpisz treningi w kalendarz .Ustaw plan dnia pod trening tak aby z niczym nie kolidował. Możesz dodać przypomnienie o treningu w telefonie, zawsze miej spakowaną torbę ze strojem sportowym w bagażniku samochodowym, w pracy lub w szafie. Wtedy nie powiesz, że nie masz jak bo jesteś na każdą ewentualność przygotowany!

3. Nagrody

Gdy osiągniesz jeden ze swoich wyznaczonych celów, np. regularny trening przez miesiąc, pokonanie jakiegoś dystansu, przełamanie niechęci, obojętnie co, po prostu nagródź się! Nagrodą może być wyjście do kina, masaż, ciuch, jakiś rarytas ale nie słodycze!

4. Inwestycja

Kup dobre, wygodne buty, buty to podstawa. Strój jest mniej ważny, bo można we wszystkim ćwiczyć. 

5. Towarzystwo

Jeśli nie lubisz samemu biegać to może zaproś do wspólnych ćwiczeń znajomego albo zapisz się na zajęcia grupowe. W towarzystwie ćwiczy się lepiej, ma się wsparcie partnera i wspólne, sportowe tematy do rozmowy.

6. Tempo

Nie od razu Rzym zbudowano, nie od razu zyskasz kondycję. To wymaga czasu. Dlatego stopniowo wydłużaj czas treningu, dystanse, powoli zwiększaj obciążenia. Gdy na pierwszych treningach się sforsujesz, ochota na kolejną sesję ćwiczeń może przygasnąć.
Uważaj bo o kontuzję i przeciążenie organizmu łatwo! Więc Powoli byle do PRZODU!

7.  Kroki

Staraj się chodzić jak najwięcej, nieważne czy idziesz do pracy, chodzisz po domu czy trenujesz. Każdy krok to krok do lepszej wersji dzisiejszego SIEBIE.

8.  Zacznij od PODSTAW

Nie potrzebujesz skomplikowanego sprzętu do treningu. Dla bardziej zaawansowanych podstaw treningu wystarczy sprzęt typu hantle, piłki lekarskie, taśmy i kettlebell. A początkujący? najczęściej wystarczy ich własna masa ciała. Przysiady, wypady, podskoki, pompki, brzuszki i podpory - to dobra propozycja dla każdego, kto dopiero zaczyna ćwiczyć. A zamiast hantli można użyć 2x 0,5 litrowa woda i już mamy obciążenie.

9. Różnorodność

Postaw na różnorodność, zamiast  pracować tylko jedną grupą mięśniową, postaw na ćwiczenia, które angażują jak najwięcej mięśni. Dobrze wpierw pomyśleć na jaką partie ciała stawiamy. Przysiady z unoszeniem rąk, wypady ze skrętem tułowia, pompki z unoszeniem w tył jednej nogi, squats z wyskokiem – dobre na spalenie mnóstwa kalorii, mocne ciało i sprawność, a więc na to, by szybko zobaczyć efekty swoich starań.

10. Ulepszenia

Niektórzy potrzebują czegoś dodatkowego, co ich zmobilizuje i zachęca do regularnych treningów. Może to być ulubiona muzyka lub zupełnie coś innego. Znajdź TO, co uprzyjemni ci czas ćwiczeń i korzystaj z tego. Cokolwiek pomaga ci wytrwać jest twoim sprzymierzeńcem. 
Znajdź to i NIE PODDAWAJ SIĘ!

 NIC WIĘCEJ NIE POTRZEBA 
JAK TYLKO CHĘCI:)

 
                   NIE BĄDŹ KANAPOWCEM  
                                   




ZOSTAŃ SPORTOWCEM






2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Hehe skąd inspiracja do napisania tego posta????? I racja nie ma się co forsować na początek, ważne, że się chce i trzeba dać czas aby organizm się zregenerował. Powoli zwiększać dawkę treningu i tyle. Nogi, ciało się rwie do treningu??? To dobrze, ale lepiej z głową zwiększać jednostki treningowe i reagować na każdy ból lub przeciążenia - wtedy tylko odpoczynek pomoże. Pozdo dla bloggerki:)

    OdpowiedzUsuń